wtorek, 22 lipca 2014

Filcowanie

Tym razem wyjątkowo na blogu coś nie mojego autorstwa :) Filcowe pokrowce na kubek:

Pokrowiec pierwszy - makowy:


Pokrowiec drugi - jagodowy:Jeśli ktoś chciałby mieć taki pokrowiec, może się kontaktować z Kasią, twórczynią filcowych pokrowców.poniedziałek, 21 lipca 2014

Kubek

To chyba jeden z moich ostatnich kubków malowanych flamastrami do ceramiki. Mam nowe farby, które nie wymagają wypiekania i (podobno) są odporne na mycie w zmywarce. Jak zapewnienia producenta mają się do rzeczywistości, to się dopiero okaże. Kupiłam też ostatnio taki werniks do ceramiki, ale niestety absolutnie się nie sprawdził. Po nałożeniu na kubek robi się z niego cieniutka przezroczysta warstwa, która przy delikatnym myciu gąbką i płynem do naczyń odlepia się (często razem z rysunkiem, który jest pod spodem). Natomiast na ceramikę nieprzeznaczoną do częstego mycia (wazoniki itp.) pewnie by się nadawał.
A może ktoś z Czytających mógłby polecić jakiś fajny i odporny werniks/lakier?

No i wspomniany kubek, ze zwierzakiem, który niedawno się pojawił na blogu :)

Astry


sobota, 12 lipca 2014

Wikłacze

Wikłacz olbrzymi (Euplectes progne) pojawiał się na moim blogu już parę razy. U tego gatunku samce mają wyjątkowo długie ogony. Im dłuższy ogon, tym jego właściciel bardziej podoba się samiczkom.


wtorek, 8 lipca 2014

Maskotka

Przedstawiam maskotkę zaprzyjaźnionego zespołu muzycznego.
To nie jest kot. Ani szop. To panda mała, bądź panda czerwona, Ailurus fulgens. Albo firefox (tak, ta przeglądarka wzięła swoją nazwę od małej pandy, a nie lisa).